Choď na obsah Choď na menu
 


24. 4. 2016

Odorella

Odorella - trvalka kvitnúca po celý rok
Na slnko i do tieňa

Názov Slovenský: Odorella
Názov Latinský: Odorella
Názov Český: Odorella

Tento nový cyklámen do záhrady a na balkón je veľmi exkluzívna novinka. Je to výsledok kríženia rôznych génových pólov. Prináša čerstvý vietor do sortimentu záhradných aj izbových rastlín. Kvety majú ružovú a bielu farbu, v budúcnosti sa táto paleta rozšíri o fialovú. Jej exkluzivita je hlavne v tom, že kvitne celý rok - od jari do jesene. Počet kvetov u Odorelly je vyšší ako u odrody Cyclamen persicum a majú prenikavú vôňu. Každý z nich vydrží minimálne tri týždne.

 

ooo1.jpg

 

Môže zdobiť terasu, záhradu a dobre sa cíti i v chladnom priestore. Darí sa jej dokonca i v polotieni alebo tieni. Môžete ju pestovať i v byte, ak jej zabezpečíte najvyššiu teplotu 19°C.

 

ooo2.jpg

 

Odorella nie je cyklámen v pravom slova zmysle. Má 3x vyššie nároky na výživu, kvety a listy sa objavia na rastline súčasne. Ak jej vyberiete tmavší kút záhrady, presvetlí ho žiarivou farbou svojich kvetov - a takých rastlín do tieňa nie je skutočne veľa. Prezimuje ako trvalka, listy sú odolné voči mrazu. Ak rastie v oblasti, kde sú miernejšie zimy, rastie i v tomto období a vytvára nové kvety. Nemá žiadne zvláštne nároky na pestovanie, a preto je vhodná i pre pestovateľov - začiatočníkov.

 

ooo3.jpg

 

Táto nádherna neúnavne kvitnúca trvalka je už aj na našom trhu. Mnohí pestovatelia na Slovensku už objavili jej vynikajúce vlastnosti a ocenili jej exotickú krásu.

Zdroj: http://www.kvetyazahrada.sk/databaza-rastlin/odorella

 

ooo4.jpg
http://www.gardenbuddies.com/forum/messages/64189/1283091.html

 

ooo5.jpg
http://www.blumen-liede.de/Odorella.htm